blog o macierzyństwie, pasjach i spełnianiu marzenia o domu...

Dom czy blok – co wybrać?

Dom czy blok – co wybrać?

Dom czy blok?

Całe życie mieszkałam w bloku. Najpierw z rodzicami, potem sama, przez parę lat z mężem. Nie zastanawiałam się, czy istnieje lepsze życie niż życie z lokatorami za ścianą. Nie czułam potrzeby, żeby coś zmienić. Do tej pory nie rozmyślałam nad tym, co jest lepsze jako miejsce zamieszkania – „blok czy dom?” Życie w bloku miało dla mnie mnóstwo zalet! Czułam się bezpieczna, bo przecież jest sąsiad, miałam blisko do sklepu lub galerii ( 😉 ), idąc na spacer z psem jest tyle osób wokół, do których mogę się odezwać. „Nie czuję się samotna!” – myślałam. Mój mąż miał jednak inny pomysł na nasze życie. Przez parę lat mieszkał w domu z rodzicami i wiedział, co to znaczy DOM.

Ważne gdzie…

Wszystko się zmieniło, kiedy zobaczyłam miejsce, do którego tak często wracałam z mężem. Niby blisko od miasta, niby daleko, spokojne, zielone, z widokiem na góry, z zapachem drzew, palonego ogniska, kwiatów, z ciszą dookoła, za którą tak bardzo tęskniłam. Czułam tam wyraźnie zapach każdej pory roku. I zakochałam się w tym miejscu. Poranna kawa na tarasie, mój kochany pies biegający po własnym ogródku, Mały Człowiek stąpający gołymi stopami po trawie. Tak, tu powstanie nasz DOM…

Dalej od miasta…

Miasto zagłusza, zabiera przestrzeń na ciszę i rozmyślanie. Przyzwyczajenie powoduje, że ciężko się zmierzyć z brakiem dźwięków miasta. Zagłuszenie pomaga żyć szybko, intensywnie, ale też płytko. Miasto to ciągła zmiana obrazów, do której jesteśmy tak przyzwyczajeni. Chcę żyć trochę inaczej, umieć się zatrzymać, obserwować, pomyśleć, poczekać, zastanowić się, długo podziwiać, dostrzegać.
Czekam na DOM 🙂 Wierzę, że będę żyć lepiej…

Tu powstanie dom Toli 🙂

 Dodaj komentarz