blog o macierzyństwie, pasjach i spełnianiu marzenia o domu...

Wiosenne i wielkanocne dekoracje – inspiracje

Wiosenne i wielkanocne dekoracje – inspiracje

O ozdobach i dekoracjach bożonarodzeniowych już pisałam (tutaj), teraz pora na wiosenne i wielkanocne dekoracje!  Wielkanoc to moje ulubione święta – pełne optymizmu, nadziei, radości. Prawdą jest, że Święta Bożego Narodzenia są najbardziej magiczne, ale ze względu na porę roku są również nostalgiczne… Wielkanoc jest zupełnie inna! W powietrzu czuć już zazwyczaj wiosnę, co dodaje energii i siły. Dzięki temu ludzie tworzą plany, znajdują motywację do działania, są gotowi na zmiany 🙂 To też oczekiwanie na ciepłe, słoneczne, jasne dni. Mam wrażenie, że najczęściej wiosną ludzie podejmują próby przeorganizowania swojej przestrzeni i uporządkowania wielu ważnych dla nich spraw. Może dla tego, że wszyscy – trochę tak jak natura – budzimy się do życia…? Wiosna również dla nas jest czasem zmian i oczekiwania – zapadły już ważne decyzje związane z budową, więc niedługo zaczynamy budować nasz dom! Wstępne prace ruszyły, o czym niebawem będę pisać na blogu.

Wiosenne i wielkanocne dekoracje

Wielkanoc to święta, które lubią kwiaty 🙂 Tyle pięknych kwiatów zakwita w tym okresie. Dlatego większość dekoracji opiera się głównie na ich obecności w różnych kącikach domu… Nie tylko pięknie wyglądają, ale też wspaniale pachną 😉 Muszę dodać, że te wiosenne i wielkanocne dekoracje zmieniają swoją lokalizację w zależności od dnia i mojego nastroju 🙂 Czasem zdobią komodę, czasem stół, a innym razem nasz parapet. Takie dekoracje umilają oczekiwanie na święta i wprowadzają w wielkanocny nastrój.

wiosenne i wielkanocne ozdobyTo nasza komoda wspomnień 🙂 Zawsze pojawiają się na niej zdjęcia, które wymieniam co jakiś czas. Tym razem pojawiły się tu wiosenne i wielkanocne dekoracje oraz zdjęcia trzymiesięcznej Toli 🙂

wiosenne i wielkanocne ozdobyUwielbiam wiklinowe kosze, a ten jest moim ulubionym! Żonkile pięknie się w nim prezentują, a drobne dodatki, takie jak serwetka, drewniana zawieszka, świeczka, klamerka – uzupełniają kompozycję 🙂 W wazonie mam wodę, żeby nie zapominać o ich podlewaniu!

klamerka, drewniana zawieszka – Empik

wazon, podkładka – Ikea

świeczka – H&M HOME

serwetka – Homla

wiosenne i wielkanocne dekoracje

wiosenne i wielkanocne dekoracje

Taką mam doniczkę – szklany słoik ozdobiony nicią jutową 😉 I jest pięknie! Teraz tylko czekać aż zakwitną narcyzy… 🙂  Torbę z zajączkiem i białe zawieszki – zajączki kupiłam tutaj.

wiosenne i wielkanocne dekoracjewiosenne i wielkanocne dekoracje

wiosenne i wielkanocne dekoracje

wiosenne i wielkanocne dekoracje

W każdym pokoju jest jakiś element wiosenny – również w pokoju Toli 😉 Takie wiszące gałązki to moja ulubiona dekoracja. Wygląda bardzo naturalnie.

wiosenne i wielkanocne dekoracje

Dzięki wiosennym i wielkanocnym dekoracjom w naszym domu czuć już atmosferę świąt. Teraz czekam na prawdziwie wiosenne dni z prawdziwie wiosenną temperaturą!Dodaj komentarz